Пенсія за списком 2


Для консультації пенсійного адвоката задайте питання:

або звертайтеся за телефонами

* Консультація платна!

За часту всі задаються питанням про те хто має право на пільгову пенсію, відповідь на це питання зберігатися в ч. 1, 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» де вказується що працівники які працювали на шкідливих посадах за списком №2 які передбачені кабінетами міністрів чоловіки при досягненні 55 років і при загального стажу 30 років і пільгового стажу 12 років ы 6 мысяцыв і для жінок починаючи з досягнення 50 років і далі по градації в залежності від дати народження і при наявності 25 років загального стажу з них не менше 10 років мають право на призначення пільгової пенсії за списком № 2.

Розрахунок пільгової пенсії за списком № 2 проводитися як пенсія за віком (призначається в розмірі пенсії за віком), таким чином пільгова пенсія за списком № 2 дає тільки право на ранній вихід на пенсію так як робота за списком № 2 вважається дуже шкідливою не досягаючи пенсійного віку який передбачений по пенсії за віком.

Список № 2 для пільгової пенсії передбачений постановами Кабінету Міністрів України та кожна постанова діє на момент вашої роботи на пільговій роботі за списком № 2, таким чином якщо в майбутньому вашу посаду прибрали з постанови Кабінету Міністра України списку № 2 то ви не хвилюйтесь так як списки діють ті які діяли в момент вашої роботи.

Основним документом який дає вам право на пільговий вихід на пенсію за списком № 2 це є атестація робочого місця яка регулюється постановою Кабінету Міністрів України № 442 де вказано що атестація робочого місця проводитися раз на 5 років на підприємстві і вся відповідальність за проведення атестації робочого місця лягатиме на підприємства.

Так само для її призначення необхідна уточнююча пільгова довідка в якій буде вказано всі ваші періоди пільгової роботи за списком № 2 та саме характер виконуваної роботи, а також повний робочий день ви працювали чи ні і все періоди проведення атестації робочих місць.

Так само до пільгового стажу за списком № 2 зараховується періоди навчання якщо ви працевлаштувалися на пільгову посаду після закінчення навчання протягом 3 місяців і також до цих періодів зараховується служба в лавах Радянської армії що дає право на збільшення пільгового стажу.

За часту Пенсійний фонд намагається відмовити в призначенні пільгової пенсії за списком № 2 в зв’язку з тим що пільгову пенсію по досягненню вами пенсійного віку платить Пенсійний фонд, а потім відшкодовує цю суму з підприємства на якому ви працювали і за часту ці фірми відмовляються відшкодовувати і Пенсійному доводитися судитися.

Якщо у вас виникла будь-яка проблема яка пов’язана з призначенням пільгової пенсії за списком № 2, зверніться до нашої фірми, у нас є багатий досвід для вирішення даного питання.

ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ РОЗРАХУНКУ, ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ:

 1. Копія трудової книжки.
 2. Копія диплома (тільки стаціонар, денне відділення).
 3. Копія військового квитка (для чоловіків).
 4. Копія свідоцтва про народження дітей (для жінок).
 5. Довідка Ок-5 (персоніфікація) береться в будь-якому Пенсійному фонді з паспортом і кодом.
 6. Роздруківка пенсії з коефіцієнтом стажу і заробітку (береться в Пенсійному фонді де ви отримуєте пенсію з паспортом і кодом, для тих хто вже на пенсії).
 7. Копія довідок про заробіток до 2000 року (при наявності).
 8. Копія наказу про атестацію пільгового робочого місця (при наявності).
 9. Копія наказів про прийняття та звільнення з пільговою роботи (при наявності).
 10. Копія картки форми Т-2 (при наявності).
 11. Копія пільгової довідки про періоди роботи на пільговому місці (при наявності).
 12. Паспорт.
 13. Ідентифікаційний код.

Примітка для прорахунку необхідно брати до уваги 1-11 пункт.

КАРДАШ В'ЯЧЕСЛАВ

ПЕНСІЙНИЙ АДВОКАТ

КЕРІВНИК “БЮРО ЗАХИСТУ ПРАВ ПЕНСІОНЕРІВ“

ЗАДАЙТЕ СВОЄ ЗАПИТАННЯ
Успешный кейс

Кейс 1

Описание

Успешный кейс

Кейс 2

Описание

Видео