Пенсія по втраті годувальника


Для консультації пенсійного адвоката задайте питання:

або звертайтеся за телефонами

* Консультація платна!

Пенсія по втраті годувальника призначається на підставі ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», цією статтею передбачено що в зв’язку з втратою годувальника (батька, матері, чоловіка, дружини і т.д.). Пенсія по втраті годувальника в Україні призначаються особам які перебували на утриманні померлого годувальника або були родичами для померлого годувальника.

Пенсія у разі втрати годувальника призначається непрацездатним особам при наявності стажу який необхідний для призначення пенсії по інвалідності ІІІ групи, або дітям до 18 років або учням дітям до 23 років.

Розмір пенсії по втраті годувальника призначається в розмірі 50 відсотків від розміру пенсії за віком яку отримував померлий годувальник на одну людину, і 100 відсотків на двох і більше людей. Розмір пенсії по втрати годувальника військовослужбовців призначається в розмірі 30 відсотків від пенсії яку отримував померлий годувальник або 70 відсотків отримують якщо смерть пов’язана з участю в бойових діях або пов’язана з ліквідацією наслідків на ЧАЕС.

Пенсія по втраті годувальника не перераховується і виплачується в тому розмірі в якому вам було призначено спочатку, таким чином ви можете перейти на пенсію у зв’язку з втратою годувальника отримуючи її поки розмір вашої пенсії не підніметься і тоді перейти на вашу пенсію і отримувати набагато більше.

На сьогоднішній день Пенсійний фонд відмовляє в призначенні в пенсії по втраті годувальника в зв’язку з відсутністю документа який підтверджує те що людина перебувала на повному утриманні (це може бути довідка про спільне проживання, документ про родинні зв’язки) і часто відправляють людей встановлювати цей статус через суд.

Так само Пенсійний фонд часто при призначенні пенсії по втраті годувальника може перевести ту саму пенсію державного службовця на пенсію за віком і виплачувати від пенсії за віком 50 відсотків, а не від пенсії державного службовця, так само якщо померлий годувальник отримував Чорнобильську пенсію або пенсію за вислугою років , в цьому випадки для отримання 50 відсотків від саме того розміру пенсії яку отримував ваш померлий годувальник вам доведеться звернутися в суд.

Пенсія по втраті годувальника призначається з наступного дня смерті якщо людина звернулася за призначенням протягом 12 місяців з моменти смерті померлого годувальника.

У випадки відмови в призначенні пенсії по втраті годувальника або в неправильному призначенні її розміру звертайтеся в нашу фірму, наші кваліфіковані юристи зможуть допомогти вам отримувати вашу гідну пенсію.

ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ РОЗРАХУНКУ, ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ:

  1. Копія розпорядження про те, яку пенсію отримував померлий годувальник, а також із зазначеними коефіцієнтом стажу і заробітку його (береться в Пенсійному фонді де отримував пенсію померлий годувальник).
  2. Паспорт.
  3. Ідентифікаційний код.
  4. Документ який підтверджує родинні зв’язки (свідоцтво про укладення шлюбу, свідоцтво про народження дитини і т.д.).
  5. Свідоцтво про смерть.
  6. Документ який підтверджує про те що ви були на утриманні померлого годувальника (зазвичай це довідка про те що ви проживали разом з годувальника).

Примітка для прорахунку необхідно брати до уваги 1Пункт.

КАРДАШ В'ЯЧЕСЛАВ

ПЕНСІЙНИЙ АДВОКАТ

КЕРІВНИК “БЮРО ЗАХИСТУ ПРАВ ПЕНСІОНЕРІВ“

ЗАДАЙТЕ СВОЄ ЗАПИТАННЯ
Успішний кейс

Кейс 1

Описание

Успішний кейс

Кейс 2

Описание