Пенсія працівників крайньої півночі


Для консультації пенсійного адвоката задайте питання:

або звертайтеся за телефонами

* Консультація платна!

Пенсія працівникам крайньої Півночі призначається відповідно до п. 5 прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійному страхування» вказується що пенсія призначається працівникам Крайньої півночі призначається на підставі тимчасової угоди про гарантії прав громадян, які працювали в районах крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі в галузі пенсійного забезпечення між урядом України і урядом Російської Федерації від 15.01.1993 року.

В цій угоді вказується що при наявності 15 років роботи на Крайній Півночі чоловіки при досягненні 55 років і при наявності 25 років загального стажу і жінки при досягненні 50 років і при наявності 20 років загального стажу мають право на призначення пенсії.

Також робота на Крайній Півночі зараховується в крайнощі, а саме для призначення пенсій за роботи з 1 серпня 1945 року до 1 березня 1960 року 1 рік роботи зараховувався за 2 роки, а з 1 березня 1960 до 1 січня 1991 року 1 рік роботи за 1 рік і 6 місяців; для призначення пенсій за вислугу років період роботи з 1 серпня 1945 року до 1 березня 1960 року зараховується за 2 роки, а з 1 березня 1960 року — рік за рік.

Необхідною умовою для застосування кратності є укладення трудового договору. Якщо пенсіонер не може надати трудовий договір, то документами, які будуть служити підставою для застосування кратного обчислення стажу роботи в районах Крайньої Півночі можуть бути:

  • трудова книжка, в якій є існуючий штамп підприємства про поширення пільг щодо обчислення стажу роботи (тільки записи в трудовій книжці про факт роботи в районах Крайньої Півночі мало для обчислення стажу з урахуванням кратності);
  • довідка підприємства, установи, організації, де працювала особа, в якому зазначено про факт роботи за строковим трудовим договором, період на який його було укладено і поширення на особу пільг щодо обчислення стажу за цей період.

Також при нарахуванні пенсії працівника Крайньої Півночі враховується ваша заробітна плата під час роботи на Крайній Півночі яка є підвищена у зв’язку з важкими умовами праці.

Для більш точної консультації рекомендуємо звернеться до юристів по пенсійному праву для можливості отримання більш точних відповідей на ваші питання.

ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ РОЗРАХУНКУ, ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ:

  1. Копія трудової книжки.
  2. Довідка Ок-5 (персоніфікація) береться в будь-якому Пенсійному фонді з паспортом і кодом.
  3. Копія довідки про заробіток до 2000 року в період роботи в районах крайньої Півночі (при наявності).
  4. Копія трудових договорів роботи на Крайній Півночі (при наявності).
  5. Копія довідки про підтвердження роботи в районах Крайньої Півночі (при наявності).
  6. Паспорт.
  7. Ідентифікаційний код.

Примітка для прорахунку необхідно брати до уваги 1-5 пункт.

КАРДАШ В'ЯЧЕСЛАВ

ПЕНСІЙНИЙ АДВОКАТ

КЕРІВНИК “БЮРО ЗАХИСТУ ПРАВ ПЕНСІОНЕРІВ“

ЗАДАЙТЕ СВОЄ ЗАПИТАННЯ
Успешный кейс

Кейс 1

Описание

Успешный кейс

Кейс 2

Описание

Видео

Полезная информация

текст