Підтвердження пільгового стажу

Для консультації пенсійного адвоката задайте питання:

або звертайтеся за телефонами

* Консультація платна!

Підтвердження пільгового стажу в Україні є поширеною проблемою при оформленні пенсії. Підтвердження пільгового стажу для пенсії необхідно у випадку виходу на пільгову пенсію за списком № 1 та № 2.

Якщо ви працювали з важкими умовами праці то автоматично це і є пільговим стажем. Важкими умовами є професії як зварювальник, гальванік, підземний прохідник і багато інших. Кожен робочий зайнятий на таких шкідливих умовах при досягненні свого пенсійного віку при наявності необхідного пільгового стажу може оформити пільгову пенсію.

На підставі порядку проведення атестації № 442 атестація робочого місця проводиться починаючи з 22.08.1992 року, атестація є обов’язковою умовою для підтвердження пільгового стажу.

Таким чином якщо ви працювали на пільгових посадах з 22.08.1992 року для призначення пенсії за списком № 1 або № 2 необхідно цю роботу підтверджувати атестацією.

На сьогодні багато людей стикаються з однією проблемою при підтвердженні пільгового стажу, а саме організації на яких ви працювали на пільгових посадах можуть бути ліквідованими без правонаступника і тоді документи по атестації треба шукати в архіві, а в архіві в більшості випадків ці документи не передаються так як їх зберігання коштує грошей, або якщо організація ліквідується і у неї є правонаступник то за часту до правонаступника ці документи теж не потрапляють і таким чином знайти ці документи не реально.

У свою чергу в нашій фірмі є судова практика яка дозволяє вийти на пенсію і підтвердити пільговий стаж без атестації робочого місця, аналогічної позиції підтримує Велика палата Верховного Суду де вказана що пільгова пенсія в Україні може призначатися і без підтвердження атестації робочого місця. Також багато фірм при консультації не дають пояснення своїм клієнтам про те що до пільгового стажу також можна зараховувати час навчання та час проходження військової служби, однак законом передбачено така позиція.

І на кінець, якщо у вас вистачає пільгового стажу, і ви досягли необхідного віку, ми рекомендуємо вам виходити на пільгову пенсію так як невідомо який закон приймуть в подальшому, чи підвищать пенсійний вік або підвищать страховий стаж ще більше, а так ви витрачали своє здоров’я і держава гарантувала вам право на цей вид пенсії. Таким чином право на вихід на пенсію починаючи з 45 років істотно може зміцнити ваше фінансове становище.

КАРДАШ В'ЯЧЕСЛАВ

ПЕНСІЙНИЙ АДВОКАТ

КЕРІВНИК “БЮРО ЗАХИСТУ ПРАВ ПЕНСІОНЕРІВ“

ЗАДАЙТЕ СВОЄ ЗАПИТАННЯ




Успішний кейс

Кейс 1

Описание

Успішний кейс

Кейс 2

Описание