Чорнобильська пенсія


Для консультації пенсійного адвоката задайте питання:

або звертайтеся за телефонами

* Консультація платна!

Чорнобильська пенсія призначається відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Цією статтею регламентується статуси осіб які мають право на зниження пенсійного віку для призначення пенсії, а саме: 1 ліквідатори наслідків на ЧАЕС, 2 постраждали в результаті ЧАЕС, евакуйовані з зони ЧАЕС.

Найголовнішим документом, який підтверджує ваш статус і дає право на призначення Чорнобильської пенсії є посвідчення ЧАЕС які видають регіональні комісії з визначення статусу постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у зв’язку з постановою Кабінету Міністрів України № 551 від 11.07.2018 року.

Згідно ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зниження пенсійного віку залежить від певних чинників, а саме на яку дату ви працювали або проживали в Чорнобилі, і зниження починається з 50 років тобто на 10 років нижче ніж пенсія за віком.

Чорнобильська пенсія обраховується як і звичайна пенсія за віком і застосовується формула пенсії за віком, але також до пенсії Чорнобильської застосовуються норми постанови Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011 року в якій вказується що чорнобильцям можуть узятий в обрахування заробіток який він отримував в зоні відчуження.

Таким чином якщо у вас виникли будь-які питання з приводу нарахування та обрахунку Чорнобильської пенсії ви можете звернеться в нашу фірму і ми з радістю допоможемо вам розібратися.

ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПЕНСІЇ:

  1. Копія трудової книжки.
  2. Довідка Ок-5 (персоніфікація) береться в будь-якому Пенсійному фонді з паспортом і кодом.
  3. Копія довідки про заробіток до 2000 року в період роботи в Чорнобилі (при наявності).
  4. Паспорт.
  5. Ідентифікаційний код.
  6. Посвідчення ЧАЕС.

Примітка для прорахунку необхідно брати до уваги 1-3 пункт.

КАРДАШ В'ЯЧЕСЛАВ

ПЕНСІЙНИЙ АДВОКАТ

КЕРІВНИК “БЮРО ЗАХИСТУ ПРАВ ПЕНСІОНЕРІВ“

ЗАДАЙТЕ СВОЄ ЗАПИТАННЯ
Успешный кейс

Кейс 1

Описание

Успешный кейс

Кейс 2

Описание

Видео