Пенсія інвалідам ЧАЕС


Для консультації пенсійного адвоката задайте питання:

або звертайтеся за телефонами

* Консультація платна!

У сьогоднішній статті ми розглянемо варіанти як оформити пенсію по інвалідності ЧАЕС (учасник ліквідації наслідків на Чорнобильській атомній електростанції), багато хто задається цим питанням і для роз’яснення цього положення ми створили цю статтю.

Нарахування пенсії по інвалідності ЧАЕС відбувається при наявності певного стажу і віку які передбачені ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» де для кожної підгрупи Чорнобильців передбачений свій вік і свій стаж для можливості виходу на цю пенсію, на пенсію ви зможете вийти починаючи з 50 років і вище і не менше 15 років страхового стажу.

У багатьох виникає питання, а яка пенсія у інвалідів ЧАЕС, а саме її розмір і як правильно її нараховують і більше вона ніж пенсія за віком, на рахунок цього можна з упевненістю сказати що розмір пенсії інваліда ЧАЕС на пряму залежить від вашого заробітку в періоди роботи в зоні ЧАЕС. Присутня своя формула обрахунку даного виду пенсії, а саме інвалідам ЧАЕС дозволено обраховувати вашу пенсію згідно тільки заробітку в зоні відчуження, також інвалідам ЧАЕС дається право виключити весь період після 01.07.2000 року і порахувати толь на підставі довідки про заробіток до 2000 року, так само ви маєте право порахувати як звичайну пенсію за віком або маєте право поєднати і зарплату в періоди роботи в зоні відчуження і заробітної плати після 2000 року.

Також є багато питань як нараховується пенсія по інвалідності ЧАЕС військовослужбовцям, тут вже було врегульоване дане питання і військовослужбовці (інваліди війни, і працівники цивільної оборони) мають право на обрахування пенсії з урахуванням 5 мінімальних заробітних плат (яка за формулою обраховується приблизно 14000 тисяч гривень і ця сума множиться на ваш відсоток втрати працездатності і це є основний розмір вашої пенсії).

При переході з пенсії інвалідам ЧАЕС на пенсію за віком застосовується також ч. 3 ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійному страхування» яка глосит про те що при переході з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується новий середньої показник який в рази піднімає пенсію.

За часту пенсійний фонд не завжди бере в обрахування довідки про заробіток в періоди роботи в зоні відчуження і ставить мінімальну пенсію по інвалідності ЧАЕС.

ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ РОЗРАХУНКУ, ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ:

  1. Копія трудової книжки.
  2. Копія довідки форми 122 (про періоди перебивання в Чорнобилі).
  3. Копія довідки про заробіток в період роботи в Чорнобилі.
  4. Копія довідки МСЕК.
  5. Паспорт.
  6. Ідентифікаційний код.

Примітка для прорахунку необхідно брати до уваги 1-4 пункт.

КАРДАШ В'ЯЧЕСЛАВ

ПЕНСІЙНИЙ АДВОКАТ

КЕРІВНИК “БЮРО ЗАХИСТУ ПРАВ ПЕНСІОНЕРІВ“

ЗАДАЙТЕ СВОЄ ЗАПИТАННЯ
Успешный кейс

Кейс 1

Описание

Успешный кейс

Кейс 2

Описание

Видео

Полезная информация

текст