Пенсія по інвалідності


Для консультації пенсійного адвоката задайте питання:

або звертайтеся за телефонами

* Консультація платна!

В даній темі ми розглянемо підстави для призначення пенсії по інвалідності відповідно до ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Пенсія по інвалідності відрізняється від пенсії за віком в тому, що пенсія по інвалідності призначається незалежно від віку особи, тобіш якщо вам встановили групу інвалідності навіть в 18 років ви маєте право на призначення пенсії по інвалідності, однак є додаткова умова призначення пенсії по інвалідності це необхідний страховий стаж для її призначення який визначений в ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в даній статі ви зможете визначити скільки саме вам необхідно стажу для кожного віку та групи інвалідності передбачений свій страховий стаж.

Сума пенсії по інвалідності визначається для кожної групи окремо, а саме пенсія по інвалідності розмір для І групи це – 100% від пенсії за віком яку би ви отримували при виході на пенсію за віком, ІІ групи це – 90% від пенсії за віком, ІІІ групи це – 50% від пенсії за віком.

Для оформлення пенсії по інвалідності у вас повинно бути пройдена медико-соціальна експертиза (МСЕК) згідно якої вам буде встановлена група інвалідності і вже згідно якої ви зможете вирахувати свої умови.

Також відповідно до ст. 33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» непрацюючі особи з інвалідністю І та ІІ групи мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком при наявності певного стажу який зазначається в ст. 33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Дуже багато людей задають питання яка пенсія по інвалідності буде, якщо після її призначення вже пропрацював и досяг пенсійного віку, на підставі вашого запитання надаємо роз’яснення, що відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» вказано, що якщо особа продовжувала працювати після призначені пенсії по інвалідності на протязі 24 календарних місяців не залежно від перерв то таким чином особа при досягненні пенсійного віку має право перейти на пенсію за віком із застосуванням нового середнього показника заробітної плати для призначення пенсії, що в рази може збільшити вашу пенсію.

Таким чином якщо у вас виникли труднощі при призначені пенсії по інвалідності або в правильності її прорахунку то звертайтесь до нашої фірми та ми залюбки допоможемо вам в вирішення ваших проблем.

ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ РОЗРАХУНКУ, ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ:

  1. Копія трудової книжки.
  2. Копія диплома (тільки стаціонар, денне відділення).
  3. Копія військового квитка (для чоловіків).
  4. Копія свідоцтва про народження дітей (для жінок).
  5. Довідка Ок-5 (персоніфікація) береться в будь-якому Пенсійному фонді з паспортом і кодом.
  6. Роздруківка пенсії з коефіцієнтом стажу і заробітку (береться в Пенсійному фонді де ви отримуєте пенсію з паспортом і кодом, для тих хто вже на пенсії).
  7. Копія довідок про заробіток до 2000 року (при наявності).
  8. Копія довідки МСЕК.
  9. Паспорт.
  10. Ідентифікаційний код.

Примітка для прорахунку необхідно брати до уваги 1-8 пункт.

КАРДАШ В'ЯЧЕСЛАВ

ПЕНСІЙНИЙ АДВОКАТ

КЕРІВНИК “БЮРО ЗАХИСТУ ПРАВ ПЕНСІОНЕРІВ“

ЗАДАЙТЕ СВОЄ ЗАПИТАННЯ
Успешный кейс

Кейс 1

Описание

Успешный кейс

Кейс 2

Описание

Видео