Пенсія військовослужбовцям


Для консультації пенсійного адвоката задайте питання:

або звертайтеся за телефонами

* Консультація платна!

Військова пенсія за вислугою років призначаються за декількома категоріями, одна з них це п. а ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та інших осіб» де вказується що пенсія за вислугу років військовослужбовцям призначаються при наявності військового стажу 20 років і в не залежності від віку, також є п. б ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та інших осіб» де вказується що пенсія за вислугу років військовослужбовцям призначаються за наявності загального стажу 25 і більше років і з них не менше 12 років і 6 місяців військового стажу і на момент звільнення з військової служби досягли 45 річного віку (але в плані віку є позиція Верховного Суду в якій вказується що якщо військовослужбовець звільнився не досягши 45 років то в момент досягнення 45 річного віку він має право звернутися за призначенням пенсії за вислугою) і так само п. в ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та інших осіб» де вказується що пенсія за вислугу років військовослужбовцям призначаються при наявності військового стажу 20 років і при досягненні 45 років які звільнені у зв’язку з реформуванням Збройних Сил України.

Вислуга років військовослужбовців для пенсії рахується за пунктом а ст. 12 це 50 відсотків відповідних сум грошового забезпечення (заробітку) при наявності 20 років вислуги і плюс 3 відсотки за кожний рік переробки, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров’я призначається в розмірі 55 відсотків відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).

Вислуга років військовослужбовців для пенсії рахується за пунктом б ст. 12 це 50 відсотків відповідних сум грошового забезпечення (заробітку) при наявності 25 років загального стажу і плюс 1 відсоток за кожен рік переробки.

Вислуга років військовослужбовців для пенсії рахується за пунктом в ст. 12 це 50 відсотків відповідних сум грошового забезпечення (заробітку) при наявності 20 років вислуги і плюс 3 відсотки за кожний рік переробки але не більше 65 відсотків.

Особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, — 100 відсотків, до категорії 2 — 95 відсотків.

Пенсія за вислугою років військовослужбовцям розраховується на підставі посадового окладу, надбавка за ранг і надбавка за військове звання плюс ще інші додаткові види грошового забезпечення (премія і т.д).

Ще одним плюсом в пенсії за вислугою років військовослужбовцям є після її призначення ви можете при досягненні пенсійного віку перейти на пенсію за віком із застосуваням нового середного показника заробітної плати який береться для обрахунку пенсії за три роки який передує року звернення за призначенням пенсії що в рази збільшить ваш розмір за віком.

ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ РОЗРАХУНКУ, ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ:

  1. Копія послужного списку.
  2. Копія військового квитка.
  3. Копія довідки про грошове забезпечення військовослужбовців.
  4. Паспорт.
  5. Ідентифікаційний код.

Примітка для прорахунку необхідно брати до уваги 1-3 пункт.

КАРДАШ В'ЯЧЕСЛАВ

ПЕНСІЙНИЙ АДВОКАТ

КЕРІВНИК “БЮРО ЗАХИСТУ ПРАВ ПЕНСІОНЕРІВ“

ЗАДАЙТЕ СВОЄ ЗАПИТАННЯ
Успешный кейс

Кейс 1

Описание

Успешный кейс

Кейс 2

Описание