Пенсія працівників льотної авіації


Для консультації пенсійного адвоката задайте питання:

або звертайтеся за телефонами

* Консультація платна!

Даний вид пенсії регулюється ст. 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення» де передбачено, що ви маєте право виходу на пенсію при досягнені 55 років і за наявності на 1 квітня 2015 роки 25 років спеціального стажу який передбачений постановою Кабінету Міністрів України № 418 в якому вказані посади, які дають вам право на призначення пенсії робочим льотної авіації.

Також дана стаття передбачає підвищення спеціального стажу за вислугою років, за кожен наступний рік, починаючи з квітня 2015 підвищення йде на шість місяців, таким чином, якщо ви призначаєтеся на пенсію в травні 2016 року, то вам вже необхідно спеціального стажу 25 років і 6 місяців.

Також згідно з рішенням Конституційного Суду України від 04.06.2019 року справа № 1-13 / 2018 було знижено пенсійний вік при виході на пенсію за вислугою робочим льотної авіації в Україні з 55 років до 50 років.

Виходячи з вищевикладеного, якщо у вас є спеціальний стаж, і ви досягли пенсійного віку ви маєте право вийти на пенсію в 50 років як працівник льотної авіації.

Розрахунок пенсії за вислугою років льотчикам призначаються в розмірі 55 відсотків заробітку і за кожний рік вислуги (у чоловіків — понад 30 років і у жінок — більше 25 років) пенсія збільшується на 1 відсоток заробітку, але не менше ніж на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віку.

Пенсія за вислугою років робочим льотної авіації призначається тільки при наявності запису в трудовій книжці про звільнення з посад яке дає право на пенсію за вислугою років робочим льотної авіації.

Ще одним плюсом в пенсії за вислугою років робочим льотної авіації є після її призначення ви можете при досягненні пенсійного віку перейти на пенсію за віком і застосувати новий середній показник заробітної плати який береться для обрахунку пенсії за три роки який передує року звернення за призначенням пенсії що в рази збільшить ваш розмір за віком.

Якщо у вас виникли якісь питання по даному виду пенсії або виникло питання по розрахунку пенсії за вислугою років робочим льотної авіації ви можете звернутися в нашу фірму яка допоможе вам вирішити будь-якої складності питання.

ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ РОЗРАХУНКУ, ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ:

  1. Копія трудової книжки.
  2. Копія диплома (тільки стаціонар, денне відділення).
  3. Копія військового квитка (для чоловіків).
  4. Копія свідоцтва про народження дітей (для жінок.

)

 1. Довідка Ок-5 (персоніфікація) береться в будь-якому Пенсійному фонді з паспортом і кодом.
 2. Роздруківка пенсії з коефіцієнтом стажу і заробітку (береться в Пенсійному фонді де ви отримуєте пенсію з паспортом і кодом, для тих хто вже на пенсії).
 3. Копія довідок про заробіток до 2000 року (при наявності).
 4. Копія льотної книжки.
 5. Копія довідки про заробіток на льотної посади.
 6. Паспорт.
 7. Ідентифікаційний код.

Примітка для прорахунку необхідно брати до уваги 1-9 пункт.

КАРДАШ В'ЯЧЕСЛАВ

ПЕНСІЙНИЙ АДВОКАТ

КЕРІВНИК “БЮРО ЗАХИСТУ ПРАВ ПЕНСІОНЕРІВ“

ЗАДАЙТЕ СВОЄ ЗАПИТАННЯ
Успешный кейс

Кейс 1

Описание

Успешный кейс

Кейс 2

Описание

Видео